Alcatel One Touch Fire z Firefox OS - coś tu jest nie tak [przegląd]

Ten artykuł ma 3 strony:

Aplikacje

Aplikacje

Obecnie wybór aplikacji na system Firefox OS jest mniej niż skromny. Być może w najbliższej przyszłości się to zmieni, ponieważ — jak twierdzi Mozilla — narzędzia służące do pisania aplikacji są tak proste, że każdy webdeweloper zapoznany z HTML5 będzie mógł bez wysiłku stworzyć program dla mobilnego liska.

Dostęp do programów, z jakich mogą korzystać użytkownicy Alcatel One Touch Fire, można uzyskać na dwa sposoby. Tradycyjnie można ich szukać w Firefox Marketplace, czyli sklepie z aplikacjami. Programy tam umieszczone są ułożone w odpowiednie kategorie, a po wybraniu interesującej nas aplikacji można ją zainstalować w telefonie. Należy jednak pamiętać, że część funkcji danego programu może nie działać właściwie bez połączenia z Internetem.

Alcatel One Touch Fire z FirefoxOS

Inną drogą na uzyskanie dostępu do danego programu jest zintegrowana z systemem wyszukiwarka. Po wpisaniu odpowiedniej frazy telefon zaproponuje w pierwszej kolejności powiązane z nią aplikacje, z których można wybrać interesującą pozycję. Po uruchomieniu programu da się korzystać z jego funkcji. Aplikacja ta nie jest instalowana w telefonie. Można oczywiście ją pobrać lub dodać do ulubionych, co w przyszłości znacznie uprości odnalezienie odpowiedniego programu.

Aplikacje preinstalowane

Alcatel One Touch Fire z FirefoxOS

Poza opisanymi powyżej programami dostępnymi z poziomu wyszukiwarki czy sklepu z aplikacjami w Firefox OS zainstalowano kilka najbardziej istotnych aplikacji, których działanie nie wymaga połączenia z Internetem.
[list]

Klient poczty - program daje możliwość szybkiej konfiguracji skrzynki pocztowej za pomocą przygotowanych schematów dla najpopularniejszych serwisów pocztowych, jak Yahoo! Mail, Gmail czy Microsoft Live Mail. Możliwa jest też konfiguracja ręczna. W tym miejscu warto zaznaczyć, że mimo poprawnej konfiguracji skrzynki w Gmailu system nie oferuje integracji z bazą kontaktów zapisanych w serwisie Google'a.
Przeglądarka Firefox - bardzo ograniczona wersja mobilnej przeglądarki Mozilli znanej z innych systemów. Twórcy wprowadzili w niej funkcję Do Not Track, mającą ograniczyć śledzenie użytkownika przez witryny internetowe.
Książka kontaktów - system pozwala na integrację książki kontaktów z Facebookiem. Szkoda tylko, że nie wprowadzono funkcji pobierania listy kontaktów sprzężonej z kontem Google.
Aparat - aplikacja do obsługi aparatu ma kilka ciekawych funkcji umożliwiających prostą edycję fotografii, w tym ustawienie ekspozycji, kadrowanie fotografii czy wreszcie na dodanie ramki oraz efektów. Szkoda, że telefon ma jedynie 3,2 Mpix — fotografie są kiepskiej jakości i żadna aplikacja tego nie zmieni.
Odtwarzacz audio, wideo i radio FM - aplikacje te zawierają podstawowe funkcje znane z bliźniaczych aplikacji przygotowanych dla innych mobilnych systemów.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Przeglądy:

TOP 15 najzabawniejszych SMS-owych konwersacji [cz. 6] 25 najciekawszych i najzabawniejszych filmów nagranych przez użytkowników Vine’a [cz. 5] 25 najciekawszych i najzabawniejszych filmów nagranych przez użytkowników Vine’a [cz. 4] TOP 15 najzabawniejszych SMS-owych konwersacji [cz. 5]