Toshiba Encore - jak sprawuje się 8-calowy komputer?

Ten artykuł ma 4 strony:

Podsumowanie

Czy 8 cali to nie za mało?

Promując swoje tablety pod marką Surface, Microsoft próbował przekonać potencjalnych nabywców, że są to urządzenia dobre zarówno do zabawy, jak i pracy. I choć tablety z Windowsem oferują dostęp do pełnego pakietu Office oraz aplikacji znanych z desktopów, to komfortowa praca na 8- czy nawet 10-calowym ekranie jest raczej niemożliwa.

Co innego funkcje rozrywkowe. Windows, jak żaden inny system, daje pełny dostęp do treści, jakie można znaleźć w Internecie, i nie tylko. Każdy format audio czy wideo jest obsługiwany po zainstalowaniu odpowiednich kodeków. Podobnie jest z każdym dokumentem tekstowym czy multimediami zamieszczonymi na stronach internetowych. Patrząc więc pod kątem rozrywki, można śmiało stwierdzić, że 8 cali nie stanowi uciążliwego ograniczenia, a ma swoje zalety wynikające z kompaktowych rozmiarów sprzętu.

Wystarczy chwila z tabletem z okienkiem na obudowie, by zauważyć jego ogromną przewagę nad konkurencją, włączając w to urządzenia firmy Apple. To z jednej strony zasługa pełnej zgodności systemu operacyjnego z całym technologicznym światem, a z drugiej doskonale rozwiązanej obsługi urządzeń z Windowsem, jaką umożliwiają gesty. Znaczenie ma również niezła wydajność procesorów Intela z serii Bay Trail oraz ich energooszczędność.

Czy poleciłbym Toshibę Encore?

Jeśli szukacie 8-calowego tabletu, przypatrzcie się uważnie propozycji Toshiby, ponieważ kosztuje ona obecnie mniej niż 1000 zł. Wprawdzie jest niemal dwukrotnie droższa od Nexusa 7, ale za komfort korzystania z pełnego Windowsa warto zapłacić. Poza tym tablet ma przyzwoity aparat, dobry ekran, niezłą wydajność i bardzo sprawny GPS. Jeśli miałbym za coś skrytykować projektantów Toshiby, to byłyby to wymiary sprzętu, jednak materiały użyte do jego wykonania są dobrej jakości, poszczególne elementy są też prawidłowo spasowane.

Szkoda, że producent nie dołączył do Encore rysika, takiego jak dodaje do swojego 8-calowego tabletu z Windowsem Asus. To użyteczny dodatek, jednak swoje kosztuje. Nie przyda się raczej do obsługi interfejsu Modern UI, ale za jego pomocą można robić odręczne notatki.

Plusy:

  • ekran
  • GPS
  • wykonanie
  • aparat

Minusy:

Zobacz również: Samsung Galaxy S6

  • brak rysika
  • wielkość urządzenia

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Colorovo CityTab Supreme 7,85” Boost GPS – powinni tego zabronić! [test] Tegra Note 7 - świetny tablet dla graczy i nie tylko [test] Prestigio MultiPhone PAP7600 DUO - dual SIM-owy olbrzym za mniej niż 1000 zł - test Samsung Galaxy S5 - test wydajności i benchmarki Sony Xperia Z2 vs Xperia Z1: co zmieniło się w interfejsie? Sony Xperia Z2 - wydajność i benchmarki Sony Xperia Z2 - test wyświetalcza Jak działają gry na Sony Xperia Z2? Wideoprezentacja HTC One M8 i porównanie z HTC One m7 HTC One m8: podsumowanie testów i recenzja Sony Xperia Z2 w naszych rękach. Pierwsze wrażenia Nie ma aplikacji na Nokię X? Rosjanie dają dostęp do 100 tys. pozycji HTC One vs HTC One m8 HTC One m8 - jakość wykonania i ergonomia Modecom Xino Z25 X2 - dobry dual-SIM w rozsądnej cenie [test] HTC One m8 - test aparatu LG G Flex - smartfon stworzony dla geeka [test] HTC One M8 - czas na test wydajności i benchmarki Nokia Lumia 1320 – duży i tani, ale bez przyszłości [test] Sony Xperia Z2 Tablet. Ładny, wydajny i drogi LG G Flex - wygięcie to nie wszystko [test ekranu] Samsung Gamepad w naszych rękach. Granie na telefonie wreszcie jest fajne. Tylko gier mało... Sony Xperia Z1 Compact - podsumowanie testów i recenzja LG G Flex - test wydajności

Popularne w tym tygodniu:

Samsung Galaxy Note8 - wielki telefon w dobrym i złym tego słowa znaczeniu [TEST]