Toshiba Encore - jak sprawuje się 8-calowy komputer?

Ten artykuł ma 4 strony:

Bateria, podzespoły, wydajność

Bateria

Litowo-polimerową baterię ładuje się około 4 godzin. Ogniwo jest dość wydajne, a czas pracy na jednym ładowaniu zależnie od intensywności zabawy waha się od 6 do 3,5 godz. Podczas testowego odtwarzania filmów z jasnością wyświetlacza ustawioną na 60% sprzęt wymagał ładowania po 6 godz. Używanie kamery i stałego połączenia Wi-Fi podczas korzystania z komunikatora internetowego drenowało baterię znacznie szybciej (3,5 godz.).

Podzespoły

Toshiba Encore ma 2 GB pamięci RAM i jest napędzana procesorem Intel Atom Z3740 mającym 4 rdzenie taktowane z prędkością 1,33–1,86 GHz i pamięć cache o pojemności 2 MB. Procesor wykonano w technologii 22 nm. Jest to jednostka z serii Bay Trail-T przygotowana dla urządzeń mobilnych, cechująca się niezłą wydajnością, niską ceną i rozsądnym poborem energii. Do obsługi grafiki służy układ Intel HD Graphics 311 (667 MHz).

Toshiba Encore

Ten tandem bez najmniejszego problemu radzi sobie z odtwarzaniem filmów HD, jednak gdy używa się oficjalnej aplikacji do wyświetlania wideo, obraz co pewien czas się przycina. Aby tego uniknąć, wystarczy zainstalować alternatywny odtwarzacz.

System i wydajność

Jestem zachwycony kafelkowym interfejsem Windowsa 8. Nauczyłem się z niego korzystać na prywatnym windowsowym tablecie (Asus Transformer Book) i uważam, że system Microsoftu wraz z Modern UI zapewnia najwygodniejszy sposób obsługi tabletów. Poza tym urządzenie Toshiby jest zaskakująco wydajne. Obsługa aplikacji Modern UI czy przeglądarki internetowej z kilkoma otwartymi w tle stronami oraz kilka otwartych jednocześnie aplikacji nie robiły na nim większego wrażenia.

W teście PCMARK 7 sprzęt uzyskał wynik 2112 punktów, czyli trochę gorszy niż identycznie wyposażony Asus Vivo Tab Note 8 (2400 punktow), który był testowany przez Mateusza. Sprawnie odtwarzał filmy w jakości HD na ekranie 42-calowego telewizora oraz rozkodowywał wszystkie egzotyczne formaty wideo. Warto zaznaczyć, że oficjalna aplikacja do odtwarzania wideo spisywała się dużo gorzej od darmowych programów konkurencji.

Zobacz również: Asus Zenfone 2

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Colorovo CityTab Supreme 7,85” Boost GPS – powinni tego zabronić! [test] Tegra Note 7 - świetny tablet dla graczy i nie tylko [test] Prestigio MultiPhone PAP7600 DUO - dual SIM-owy olbrzym za mniej niż 1000 zł - test Samsung Galaxy S5 - test wydajności i benchmarki Sony Xperia Z2 vs Xperia Z1: co zmieniło się w interfejsie? Sony Xperia Z2 - wydajność i benchmarki Sony Xperia Z2 - test wyświetalcza Jak działają gry na Sony Xperia Z2? Wideoprezentacja HTC One M8 i porównanie z HTC One m7 HTC One m8: podsumowanie testów i recenzja Sony Xperia Z2 w naszych rękach. Pierwsze wrażenia Nie ma aplikacji na Nokię X? Rosjanie dają dostęp do 100 tys. pozycji HTC One vs HTC One m8 HTC One m8 - jakość wykonania i ergonomia Modecom Xino Z25 X2 - dobry dual-SIM w rozsądnej cenie [test] HTC One m8 - test aparatu LG G Flex - smartfon stworzony dla geeka [test] HTC One M8 - czas na test wydajności i benchmarki Nokia Lumia 1320 – duży i tani, ale bez przyszłości [test] Sony Xperia Z2 Tablet. Ładny, wydajny i drogi LG G Flex - wygięcie to nie wszystko [test ekranu] Samsung Gamepad w naszych rękach. Granie na telefonie wreszcie jest fajne. Tylko gier mało... Sony Xperia Z1 Compact - podsumowanie testów i recenzja LG G Flex - test wydajności

Popularne w tym tygodniu:

Samsung Galaxy Note8 - wielki telefon w dobrym i złym tego słowa znaczeniu [TEST]