Toshiba Encore - jak sprawuje się 8-calowy komputer?

Ten artykuł ma 4 strony:

Aparat i łączność

Aparat

Toshiba Encore kamera główna

Urządzenie Toshiby zostało wyposażone w dwie kamery: tylną 8 Mpix i przednią 2 Mpix. Aparat główny wykonuje fotografie o rozdzielczości 3264 x 2448 pikseli, rejestruje również filmy FullHD (1920 x 1080, 29 kl./s). Warta uwagi jest jakość wykonywanych fotografii. Zdjęcia są naprawdę niezłe, i to nie tylko w porównaniu ze zdjęciami zrobionymi innymi tabletami, ale również niektórymi smartfonami. Jakość fotografii tradycyjnie spada wraz z ilością światła, zwłaszcza że urządzenie nie zostało zaopatrzone w diody doświetlające.

Również przednia kamera nie zawodzi; jej jakość jest wystarczająca do przeprowadzenia wideopogawędki czy na przykład strzelenia sobie selfie. Interfejs aparatu daje szybki dostęp do podstawowych opcji. Na uwagę zasługuje funkcja zdjęć seryjnych, pozwalająca na wybór najlepszego ujęcia z 10 wykonanych jedno po drugim. Ciekawie przebiega również sam proces uruchamiania aplikacji aparatu. Kamerę można uruchomić, klikając ikonę “Aparat” na liście programów, jak również przesuwając ekran blokady w przeciwną stronę niż podczas odblokowywania urządzenia, czyli do góry.

Łączność

Tablet Toshiby nie ma zintegrowanego modemu 3G. Na szczęście z pomocą przychodzi Windows. Dzięki niemu za pomocą przejściówki microUSB bez problemu można podłączyć zewnętrzny modem i zainstalować do niego sterowniki. Sprawdziłem — działa.

Do bezprzewodowego kontaktu ze światem zewnętrznym muszą wystarczyć urządzeniu Toshiby moduły Wi-Fi (a/b/g/n 2,4 i 5 GHz), Bluetooth 4.0 i GPS. Wi-Fi stabilnie utrzymuje połączenie i nie traci zasięgu; połączenie było dostępne nawet w miejscach, w których laptop Asus UX 30 je tracił. Innymi słowy, jest dobrze.

Toshiba Encore

Zobacz również: Huawei Ascend Mate7 w naszych rękach

Dzięki modułowi Bluetooth można podłączyć do urządzenia klawiaturę i mysz. Parowanie, a następnie działanie sparowanych urządzeń przebiega bez zakłóceń (w końcu nad wszystkim kontrolę sprawuje pełny Windows).

Użytecznym dodatkiem jest obsługa GPS. Trudno znaleźć jednoznaczne dane na temat GLONASS — jedna źródła podają, że system jest obsługiwany, inne, że nie jest, a w oficjalnej specyfikacji nie ma informacji na ten temat. GPS działa jednak bardzo dobrze. Tablet szybko łapie sygnał i utrzymuje go nawet w pewnej odległości od okna. Niestety, producent nie dostarczył wraz ze sprzętem żadnego programu do nawigacji offline.

Tablet Toshiby trafił do sprzedaży z dyskiem o pojemności 32 GB. Nie jest to mało, ale musimy zdać sobie sprawę z tego, że ponad 10 GB zajmuje ukryta partycja służąca do przywrócenia systemu, kolejne 10 GB to pliki systemowe. Na szczęście ilość wolnego miejsca można rozszerzyć za pomocą kart microSD (obsługa kart SD i SDXC) lub poprzez podpięcie zewnętrznego napędu.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Colorovo CityTab Supreme 7,85” Boost GPS – powinni tego zabronić! [test] Tegra Note 7 - świetny tablet dla graczy i nie tylko [test] Prestigio MultiPhone PAP7600 DUO - dual SIM-owy olbrzym za mniej niż 1000 zł - test Samsung Galaxy S5 - test wydajności i benchmarki Sony Xperia Z2 vs Xperia Z1: co zmieniło się w interfejsie? Sony Xperia Z2 - wydajność i benchmarki Sony Xperia Z2 - test wyświetalcza Jak działają gry na Sony Xperia Z2? Wideoprezentacja HTC One M8 i porównanie z HTC One m7 HTC One m8: podsumowanie testów i recenzja Sony Xperia Z2 w naszych rękach. Pierwsze wrażenia Nie ma aplikacji na Nokię X? Rosjanie dają dostęp do 100 tys. pozycji HTC One vs HTC One m8 HTC One m8 - jakość wykonania i ergonomia Modecom Xino Z25 X2 - dobry dual-SIM w rozsądnej cenie [test] HTC One m8 - test aparatu LG G Flex - smartfon stworzony dla geeka [test] HTC One M8 - czas na test wydajności i benchmarki Nokia Lumia 1320 – duży i tani, ale bez przyszłości [test] Sony Xperia Z2 Tablet. Ładny, wydajny i drogi LG G Flex - wygięcie to nie wszystko [test ekranu] Samsung Gamepad w naszych rękach. Granie na telefonie wreszcie jest fajne. Tylko gier mało... Sony Xperia Z1 Compact - podsumowanie testów i recenzja LG G Flex - test wydajności

Popularne w tym tygodniu:

Samsung Galaxy Note8 - wielki telefon w dobrym i złym tego słowa znaczeniu [TEST]